Skip to content

ul. Limanowskiego 11M, Warszawa

info@salon.cece.pl

Lifting twarzy – Nici PDO

Nici PDO po raz pierwszy pojawiły się w Korei, ale ich skuteczność sprawiła, że szybko zadomowiły się w wielu innych krajach — również w Europie. To nici liftingujące, które powstały z polidioxanonu – syntetycznego włókna przez lata powszechnie stosowanego w chirurgii estetycznej. Składa się ono z jednego lub dwóch skręconych i stałych włókien, które po określonym czasie ulegają rozpuszczeniu w tkance skórnej.

Gdy umieścimy nici PDO pod skórą, stymulują ją do produkcji tkanki włóknistej — głównie kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za gęstość i sprężystość skóry. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, elastyczniejsza i lepiej nawilżona.

Co więcej, podczas zabiegu wprowadzania nici PDO, wykorzystujemy naturalne linie napięcia skóry. Daje to efekt podobny do liftingu chirurgicznego. Tym bardziej, że za pomocą nici możemy osłabić mięśnie mimiczne twarzy, co wygładzi jej rysy i wpłynie pozytywnie na finalny wygląd. Jednak w przeciwieństwie do liftingu chirurgicznego efekt jest o wiele bardziej naturalny.

Właśnie z tego powodu nici PDO określamy również jako nici liftingujące.

Można je wprowadzać w każdy rejon twarzy, który zamierzamy odmłodzić (popularne są np. nici pod oczy). Syntetyczne włókna ulegają samoczynnemu wchłonięciu po 180-240 dniach.

W klinice wykorzystujemy tradycyjny rodzaj nici PDO. Jako że nie są to nici haczykowe, zapewniają efekt głównie stymulujący. Mimo to lifting skóry również jest obecny dzięki jej zagęszczeniu.

Nici liftingujące to jeden z prostszych, ale jednocześnie skuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu twarzy. Ich zalety to:

  • Bezpieczeństwo
  • Brak konieczności przygotowywania się do zabiegu
  • Brak nacięć i blizn
  • Brak widoczności i wyczuwalności nici
  • Możliwość powtórzenia procedury
  • Natychmiastowe wyniki
  • Całkowita wchłanialność
  • Wysoka skuteczność

Pierwsze efekty dostrzegalne są bezpośrednio po zabiegu i wiążą się z utworzeniem fizycznej siatki z nici podtrzymującej skórę. Są one niewidoczne ani nie powodują zaciągnięć skóry. Efekt stymulacji skóry widoczny jest po 2-3 miesiącach od zabiegu i utrzymuje się od 1 roku do 2 lat.

CENA: OD 2000 PLN

POZOSTAŁE USŁUGI Z:

MEDYCYNA ESTETYCZNA