Skip to content

ul. Limanowskiego 11M, Warszawa

info@salon.cece.pl

Peelingi

Peeling odgrywa wiele ról. Należą do nich: oczyszczanie, usunięcie obumarłych komórek z naskórka oraz pobudzenie skóry do tego, by wytwarzała nowe. Regularne stosowanie peelingów sprawia, że skóra staje się młodsza, piękniejsza, gładsza, bardziej ukrwiona i elastyczna.

Proces złuszczania naskórka jest naturalny dla organizmu. Zadaniem skóry jest nieustanna praca nad wytwarzaniem komórek, które produkują substancje wiążące wodę oraz dążące do uszczelniania płaszcza lipidowego. Po wykonaniu tego zadania obumierają, a na ich miejsce powstają nowe.

Cykl taki trwa zwykle około miesiąca, ale może być wydłużony – wiekiem, zanieczyszczeniem powietrza, trybem życia. Skóra wówczas robi się szara i szorstka.

Stąd peelingi okazują się nieocenione, by przyspieszyć ten proces. Zwłaszcza, że wiele współcześnie używanych w kosmetologii i medycynie estetycznej peelingów sięga głęboko w skórę, odblokowując ujścia gruczołów łojowych, zapobiegając powstawaniu zaskórników i otwierając niejako skórę na przyjęcie wielu składników odżywczych.

Nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować?

Napisz albo zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację. Chętnie przedstawimy swoją ofertę i pomożemy dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich wymagań.