PIELĘGNACJA SKÓRY ZIMĄ

Zima to bardzo trudny czas dla naszej skóry. Niska temperatura oraz mroźny wiatr często powodują podrażnienia skóry oraz zaczerwienienie. Dodatkowo suche powietrze w pomieszczeniach przyczynia się do jej silnego przesuszenia, nadmiernego złuszczania i dużej nadwrażliwości. W okresie zimowym często dochodzi do uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego, który zabezpiecza naszą skórę przed utratą wilgoci. W konsekwencji skóra traci nawilżenie, staje się napięta i swędzi.

Zimą należy szczególnie zadbać nie tylko o nawilżenie, ale przede wszystkim o głębokie nawodnienie skóry.

ZATRZYMAJ WODĘ W SKÓRZE

Życie to nic innego jak pląs wody w takt melodii granej przez ciała stałe. Bez tego tańca nie można by w ogóle mówić życiu”.

Albert Szent-Györgyi

Te słowa węgierskiego biochemika, laureata Nagrody Nobla najlepiej określają jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda. Jest ona jednym z najważniejszych nośników energetycznych, a po tlenie najważniejszym składnikiem organizmu. Kiedy się rodzimy nasz organizm składa się w 75-80 procentach z wody. W wyniku starzenia się organizmu ilość wody w naszym ciele spada do 50 procent. Każda część organizmu, poczynając od mózgu, a kończąc na skórze potrzebuje wody do prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednia ilość wody w komórkach podtrzymuje ich aktywność, a przez to pozwala nam pozostawać zdrowymi, pięknymi i utrzymać dobrą kondycję. Cała trudność polega na tym, by zatrzymać wodę wewnątrz komórek, nawet jeśli z powodu zachodzących w nich procesów starzenia się stają

page1image1346812320

się one porowate i spada ich funkcjonalność. Chcąc uszczelnić ściany komórek musimy stosować odpowiednią dietę oraz kosmetyki działające jak osmoprotektory, nie pozwalając skórze się odwodnić. Wybierajmy także produkty zawierające substancje higroskopijne, które wiążą wodę z otoczenia. Do takich składników należą m.in. kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to główny strukturalny i funkcjonalny komponent skóry. Jest głównym składnikiem skóry właściwej – najgłębszej warstwy, która wspomaga skórę – i utrzymuje jędrność i pulchność. Odgrywa również kluczową rolę w utrzymywaniu optymalnych poziomów nawodnienia we wszystkich warstwach skóry. Ultranawilżająca cząsteczka, kwas hialuronowy działa jak „gąbka” i jest niezbędna w zapobieganiu utraty wody i ochronie skóry przed odwodnieniem i starzeniem się.

Włoska marka Diego dalla Palma Professional stworzyła cały system nawadniania skóry i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi – linię HYDRATION. Linia ta obejmuje zarówno zaawansowaną pielęgnację w gabinecie, jak i szereg aktywnych produktów do pielęgnacji domowej. Sercem linii jest innowacyjny kompleks HYALU4PLUMP. To skalibrowany kompleks 4 różnych rodzajów kwasu hialuronowego o różnej wadze cząsteczkowej:

– wysokocząsteczkowy kwas
hialuronowy 
dla zachowania wody na powierzchni skóry, wygładzając ją i chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi.

– średnio i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, aby zachować wodę w środkowych warstwach naskórka i wzmocnić funkcję bariery skóry.

– mini kwas hialuronowy, o bardzo niskiej wadze cząsteczkowej i bardzo dużej zdolności penetracji, który pobudza regenerację w najgłębszych warstwach skóry i stymuluje produkcję „nowych substancji”, dając znaczący efekt wypełnienia i spulchnienia. Dla odnowionego komfortu, nawodnienia i jędrności skóry.

ODŻYWIENIE Z NATURY

Zimą warto pamiętać także o odżywieniu skóry. Kosmetyki powinny zawierać bogate formuły i konsystencje, aby tworzyły warstwę ochronną przed trudnymi warunkami środowiskowymi, a także regenerowały i przywracały witalne funkcje skóry. Linia HYDRATION marki Diego dalla Palma Professional bogata jest w kompleks omega-ceramidowy, który naprawia film hydro-lipidowy skóry oraz poprawia jej jakość, czyniąc ją bardziej elastyczną i chronioną przed czynnikami zewnętrznymi. Dla zrównoważonej i głęboko zregenerowanej skóry zastosowano

page2image1389817136

również szereg naturalnych olei takich jak: olej abisyński (czyni skórę miękką i nawodnioną), olej z jojoby (naturalne źródło ceramidów, rewitalizuje, regeneruje i koi podrażnioną skórę), olej arganowy (o właściwościach nawadniających, uelastyczniających i przeciw-utleniających), olej z męczennicy (działanie uelastyczniające, nawadniające i kojące), olej acai (działanie przeciw-utleniające, kojące i regenerujące), a także drogocenny olej babassu (daje skórze miękkość i nawodnienie, zapobiega i zwalcza występowanie zmarszczek).

Nie mogło zabraknąć także charakterystycznego dla włoskiej marki ekskluzywnego kompleksu 51+3 HYALU COMPLEXTM, o wielo – aktywnym działaniu bio- rewitalizującym. Przywraca optymalny poziom witalnych elementów niezbędnych dla komunikacji komórkowej oraz zwalcza problemy skórne na wielu poziomach.

ZŁOTE ZASADY PIELĘGNACJI SKÓRY ZIMĄ:

1. Hartuj skórę – przemywaj skórę na zmianę raz ciepłą raz zimną wodą, to przygotuje ją do zmian temperatury.
2. Stosuj kremy bogate w składniki nawadniające i odżywcze (m.in. kwas hialuronowy, ceramidy, naturalne oleje, witaminy, masło shea).

3. Aplikuj krem nie później niż pół godziny przed wyjściem z domu, aby woda obecna w kremie zdążyła odparować z powierzchni skóry.
4. Pamiętaj o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej.
5. Zadbaj o odpowiednią dietę – wybieraj produkty bogate w kwasy omega 3 i 6, witaminy, zwłaszcza A, C i E, a także zwiększające odporność (imbir, czosnek, miód).

Autor tekstu: Sylwia Szymkowiak (ekspert marki Diego dalla Palma professional).