JAK ROZRÓŻNIĆ MASAŻ JAPOŃSKI OD KOBIDO?
Często Klienci pytają, jaka jest różnica między Masażem Japońskim a Kobido, skoro celem obydwu jest naturalny lifting twarzy i dekoltu oraz – zarówno jeden, jak i drugi – mają charakter wieloetapowy.
Rzeczywiście jest tak, że masaże te zaleca się do poprawienia wyglądu całej twarzy i jej okolic. Co więcej, z uwagi na skuteczność, obydwa cieszą się równym zainteresowaniem. Istnieje jednak wiele mniej lub bardziej subtelnych różnic, które decydują o tym, że w zależności od oczekiwań i fizycznych predyspozycji Klientek, czasem zaleca się jeden, innym razem – drugi.
O Masażu Japońskim mówi się, że jest relaksujący, drenujący, liftingujący i energetyczny. Z kolei Kobido to masaż tkanek głębokich mięsni twarzy i dekoltu, wykonywany bez użycia środka poślizgowego. W skład tego masażu wchodzą takie etapy jak: relaksacja, drenaż, lifting i akupresura. Ponadto Masaż Japoński uważa się za bardziej delikatny, zalecany na początek – by przekonać się, czy skóra właściwie reaguje. Zachęca się do niego także osoby młodsze, z wrażliwą cerą oraz z pierwszymi oznakami starzenia. Zabieg ten należy traktować jako lifting połączony z głębokim relaksem.
Z kolei, Kobido przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, a także osobom, które preferują mocniejszy ucisk podczas masowania. W Kobido etap liftingowania twarzy i okolic jest bardziej intensywny niż w Masażu Japońskim, ponadto redukuje on napięcia mieśniowe, przyczyniając się do zmniejszenia bólów głowy, bruksizmu oraz szczękościsku. Z kolei, nie zaleca się Kobido osobom o cerze naczynkowej.
Jeśli chodzi o przeciwskazania korzystania z dobrodziejstw obu masaży, nie zaleca się przeprowadzania zabiegów w sytuacjach stanów zapalnych organizmu i twarzy, opryszczki, zaostrzonego trądziku, stanów zapalno-okołozębowych, jak również przerwania ciągłości naskórka lub też w sytuacjach, gdy efekty medycyny estetycznej (nici, wypełniacze) są zbyt świeże.
Z kolei, w sytuacji, gdy nie ma przeciwskazań, warto poddać się któremuś z masaży, gdyż efekty są spektakularne. Klientki mogą spodziewać się odżywienia, dotlenienia skóry twarzy, poprawy witalności, zniwelowania nadmiernego napięcia mięśniowego twarzy oraz w okolicach karku. Ponadto, zabiegi spowalniają procesy starzenia skóry, stymulują produkcję kolagenu i elastyny, drenuje okolicę twarzy, relaksuje i łagodzi stres. Profilaktycznie zaleca się korzystanie z masażów raz w miesiącu lub intensywnie z częstotliwością raz w tygodniu w ilości 5-10 zabiegów w serii.