ZADBAJ O ODPOWIEDNIE NAWILŻENIE SKÓRY

Pierwsze skojarzenie, jakie przywodzi na myśl hasło „nawodnienie”, to po prostu WODA.

Bardzo słusznie. Podstawą nawodnienia organizmu, jak również skóry, jest właśnie picie odpowiedniej ilości wody. Przyjmuje się, że jest to ok 30 ml/kg masy ciała, ale musimy wziąć pod uwagę również wysiłek fizyczny, tryb pracy i wszelkie aktywności w ciągu dnia. 

Podobnie jest z nawadnianiem od zewnątrz. Często kosmetolodzy słyszą od klientów, że ich skóra jest stale sucha, pomimo stosowania nawilżających kremów. Dziwne ? Wcale ! Błędy można wytropić już na etapie mycia skóry, ale najczęstszy błąd, to zbyt mała ilość pitej wody oraz produkty nawilżające, a nie nawadniające, a powinniśmy używać zarówno jednych, jak i drugich.

Produkt nawilżający ma za zadanie zatrzymać wodę, tworzy barierę zapobiegającą ucieczce, więc jest niezbędny, ale uprzednio musimy zapewnić skórze nawodnienie. Najlepiej spiszą się preparaty z higroskopijne, czyli wykazujące zdolność do wiązania cząsteczek wody. 

Najprostszym przykładem jest kwas hialuronowy, najlepiej wielocząsteczkowy, tak by uzupełnić jego niedobory na różnej głębokości skóry. 

Ostatnio jednak głośniej zrobiło się o składniku naturalnego pochodzenia Pentavitin®, nazywamy go „magnesem dla wody”, znajdziecie go w zabiegu oraz produktach domowych z nowej linii marki SELVERT THERMAL – AQUAFRESH (zabieg oraz kosmetyki pielęgnacyjne znajdziecie w CeCe ).

Nawodnienie jest ważne dla każdego rodzaju skóry, ale chciałabym również przypomnieć osobom korzystającym z zabiegu mezoterapii igłowej, czy wypełnień kwasem hialuronowym, że dobre kosmetyki nawadniające i picie odpowiedniej ilości wody, przedłuży efekt wykonywanych zabiegów ! 

Takie proste, prawda ? 

Jeśli ciekawi Cię jak będzie wyglądać Twoja skóra z prawidłowym poziomem nawodnienia, koniecznie wypróbuj zabieg INTRACEUTICALS Rejuvenate i już po jednym zabiegu rozkochaj się w efekcie naturalnego GLOW. 

Nasi ulubieńcy z półki: 

Linia AQUAFRESH marki SELVERT Thermal 

Linia HYDRATION marki Diego Dalla Palma 

Koncentrat HYDRA FILL marki MEDER 

ESSENTIAL HYDRATING serum z kwasem hialuronowym I prowitaminą B5 marki DERMAQUEST 

Jeśli masz wątpliwości, które produkty, lub zabiegi, będą dla Ciebie odpowiednie, zarezerwuj czas na „zabieg do uzgodnienia”, a kosmetolog, po dokładnym wywiadzie, wybierze dla Ciebie to, co najlepsze. Do zobaczenia w Ce-Ce !

Autor: Dominika Wróblewska – Kosmetolog Ce-Ce Beauty Clinic